101 Platform Syarikat Pengiklanan Blog

Klik sini untuk TIPS TEMUDUGA
As-Salam. Kalau anda baru di dalam dunia blog, mungkin anda akan hanya nampak Adsense, Nuffnang, Innity, Advertlets, Komli ... dan beberapa lagi yang tidak dapat saya sebutkan sebagai platform pengiklanan atau sumber blog untuk menjana pendapatan (income). Tetapi sebenarnya, ada banyak platform pengiklanan akternatif lain yang mungkin anda tidak perasan atau ketahui - malah ada lebih daripada 101 platform pengiklanan atau sumber penjanaan pendapatan blog di Internet.

Anda boleh pilih mana yang boleh memberikan keuntungan lebih atau membayar anda lebih baik daripada yang sedia ada. Dan menariknya, ada di antaranya ini tidak akan menjejaskan langsung status eksklusif anda di platform pengiklanan yang lain - disebabkan cara pengendalian iklan di blog itu dipaparkan dan dibayar.
List of More 180 Online Advertising Company

Senarai Lebih 101 Platform Syarikat Pengiklanan Blog

  1. Absolute Agency (absoluteagency.com)
  2. ad pepper media(adpepper.com)
  3. adagency1
  4. AdBrite
  5. Adconian (adconion.com)
  6. AdDynamix (addynamix.com)
  7. ADEngage (adengage.com)
  8. AdFish (adfish.com)
  9. Adgenta QAds (qads.qumana.com)
  10. adgridwork (adgridwork.com)
  11. Adicate (adicate.com)
  12. Adify (adify.com)
  13. AdJungle (adjungle.com)
  14. Adknowledge
  15. AdlandPro (adlandpro.com)
  16. Adlink Media (adlinkmedia.co.uk/)
  17. AdMentum (fastsearch.com)
  18. AdMob (admob.com)
  19. AdOrigin (adorigin.com)
  20. Adperk (adperk.com)
  21. Ads-Click (ads-click.com)
  22. ADSDAQ Ad Exchange (exchange.contextweb.com)
  23. adsmarket (adsmarket.com)
  24. adsniaga (adsniaga.com)
  25. AdSmart (adsmart.net)
  26. Adstract (Adstract.com)
  27. adtechnica (adtechnica.com)
  28. Adtegrity (adtegrity.com)
  29. AdToll (.adtoll.com)
  30. Advertising.com (advertising.com)
  31. Advertlets (advertlets.com)
  32. AdVolcano
  33. AffiliateFuel (affiliatefuel.com)
  34. AffiliateFuture (affiliatefuture.com)
  35. Agendize (agendize.com)
  36. AmaSensAds (amasenseads.com)
  37. Amazon
  38. Ampira Media (ampiramedia.com)
  39. Anastasia International (4affiliate.net)
  40. Auction Ads
  41. AVN Ads
  42. Axill (axill.com)
  43. AzoogleAds (azoogleads.com)
  44. Bannerconnect (bannerconnect.net)
  45. BannerSpace (bannerspace.com)
  46. BardzoMedia (bardzomedia.com)
  47. BClick (bclick.com)
  48. Bidvertiser (bidvertiser.com)
  49. Bla.st (bla.st)
  50. Black Label Ads
  51. BlinkAccess (blinkaccess.com)
  52. BlogAds (web.blogads.com)
  53. BlogKits (blogkits.com)
  54. BlueLithium (bluelithium.com)
  55. BurstMedia
  56. BusinessLinked (businesslinked.com)
  57. buyat (buy.at)
  58. Casale Media (casalemedia.com)
  59. CBprosense (cbprosense.net)
  60. Chitika
  61. Claxon
  62. Click2Sell (click2sell.eu)
  63. ClickBank (clickbank.com)
  64. Clickbooth (clickbooth.com)
  65. Clickhype (clickhype.com)
  66. Clicksor
  67. clickXchange (clickxchange.com)
  68. clixGalore (clixgalore.com)
  69. CNet Shopper (shopper.cnet.com)
  70. Commission Junction (cj.com)
  71. Commission Monster (commissionmonster.com.au)
  72. Copernic Media (mammamediasolutions.com)
  73. CoverClicks (coverclicks.com)
  74. CPX Interactive (cpxinteractive.com)
  75. CrispAds (crispads.com)
  76. CyberBounty (cyberbounty.com)
  77. DarkBlue (darkblue.com)
  78. Dragon Media Online (dragonmediaonline.com)
  79. easyAd (easyad.info)
  80. eBay AdContext
  81. eClickZ (eclickz.com)
  82. Enhance Interactive (enhance.com)
  83. Enikos (enikos.com)
  84. eType Europe (etype-europe.com)
  85. eType USA (etypeusa.com)
  86. exoClick (exoclick.com)
  87. ExpoActive (expoactive.com)
  88. Federated Media (federatedmedia.net)
  89. FindItQuick (findit-quick.com/2affiliate.html)
  90. FineClicks (fineclicks.com)
  91. FluxAds (fluxads.com)
  92. Geniee (s.geniee.jp)
  93. Gokita (gokita.com)
  94. Gorilla Nation (gorillanation.com)
  95. Her Agency (heragency.com)
  96. HispanoClick (hispanoclick.com)
  97. Hyperbidder (hyperbidder.com)
  98. IncentaClick
  99. IndustryBrains (industrybrains.com)
  100. infolinks (infolinks.com)
  101. InterClick (interclick.com)
  102. Integri (intergi.com)
  103. Interevco (interevco.com)
  104. Jomniaga (jomniaga.com)
  105. JoeTec (joetec.net)
  106. Komli (komli.com)
  107. Kanoodle (kanoodle.com)
  108. Kontera
  109. Kowabunga! (kowabunga.com)
  110. LinkBliss (linkbliss.com)
  111. LinkLike (linklike.com)
  112. LinkShareAds
  113. LinkWorth (linkworth.com)
  114. MaxBounty (maxbounty.com)
  115. MetaReward (metareward.com)
  116. Microsoft adCenter (adcenter.microsoft.com)
  117. Mirago
  118. MIVA
  119. MochiAds (mochiads.com)
  120. Money4Banners (money4banners.co.uk)
  121. MoreNiche (moreniche.com)
  122. MVAV Media (mvav.com)
  123. NeverblueAds (neverblueads.com)
  124. Nixxie
  125. Nuffnang (nuffnang.com)
  126. OMG (uk.omgpm.com/network)
  127. OneMonkey (onemonkey.com)
  128. Opt-Media (opt-media.com)
  129. Oridian
  130. Oxado
  131. PayDotCom (paydotcom.com)
  132. PayPerPost (payperpost.com)
  133. PayPopUp (paypopup.com)
  134. Pepperjam (pepperjamnetwork.com)
  135. PerformancingAds (performancingads.com)
  136. Pheedo (pheedo.com)
  137. Phorm (phorm.com)
  138. PointRoll (pointroll.com)
  139. PopUpTraffic (popuptraffic.com)
  140. Premium Network (premiumnetwork.com)
  141. PrimaryAds (primaryads.com)
  142. ProfitCenter (profitcenternetwork.com)
  143. Project Wonderful (projectwonderful.com)
  144. PubMatic (pubmatic.com)
  145. Pulse 360 (pulse360.com)
  146. QuinStreet (quinstreet.com)
  147. Real Media
  148. RealCast Media (realcastmedia.com)
  149. RealTechNetwork (realtechnetwork.com)
  150. Revenue Science (revenuescience.com)
  151. Revenue.net (revenue.net)
  152. RevenuePILOT
  153. ReviewMe (reviewme.com)
  154. RevoClix (revoclix.com)
  155. Right Media Exchange (rightmedia.com)
  156. Robert Sherman Company (robertsherman.com)
  157. ROI Rocket (roirocket.com)
  158. Rydium
  159. Searchfeed (searchfeed.com)
  160. Shareasale (shareasale.com)
  161. Shopping.com (shopping.com)
  162. SpeedyAds (entireweb.com/speedyads)
  163. Sponsored Reviews (sponsoredreviews.com)
  164. Strategic Affiliates (strategicaffiliates.com)
  165. Text Link Ads (text-link-ads.com)
  166. Textads Dot Biz (textads.biz)
  167. TextWise (textwise.com)
  168. TNX.Net (tnx.net)
  169. Trade Doubler (tradedoubler.com)
  170. Traffic Marketplace (trafficmp.com)
  171. Tremor Media (tremormedia.com)
  172. Tribal Fusion
  173. TTZMedia (ttzmedia.com)
  174. ValidClick
  175. ValueAd (valuead.com)
  176. ValueClick Media
  177. Veoda (veoda.com)
  178. Vibrant Media SmartAds
  179. Vizu Polls (vizu.com)
  180. WayPointCash (waypointcash.com)
  181. Web Advertising (webadvertising.ca)
  182. WebSponsors (websponsors.com)
  183. WhenU (whenu.com)
  184. WidgetBucks (widgetbucks.com)
  185. Yahoo Publisher Network
  186. YesAdvertising (yesadvertising.com)
Lihat ... ada lebih daripada 101 platform pengiklanan ... malah senarai ini sebenarnya belum tamat .. ada lagi yang tidak dapat saya senaraikan kepada anda. Platform pengiklanan daripada syarikat-syarikat ini merangkumi CPM, CPA, CPL, CPC, iklan kontekstual dan juga affiliate.

Dalam banyak-banyak senarai tu, ada yang bersifat eksklusif di mana ia hanya akan membenarkan blog-blog tertentu sahaja menggunakan perkhidmatan mereka. Contohnya, blog anda perlu ada 1000UV sehari atau 10K pengunjung unik sebulan, atau mungkin blog anda perlu dalam bahasa Peranchis atau blog anda adalah sebuah blogshop atau blogniaga.

Saya pernah menerima 2 tawaran ... err 3 tawaran perletakkan iklan dari platform yang disebutkan di atas. Pihak pengiklanan menghubungi saya - berkempen untuk menggunakan platform pengiklanan dari mereka. Saya pasti ramai blogger Malaysia pernah mendapat tawaran seperti mereka.
101 Syarikat Pengiklanan Online Blog

Malah, ada 2 -3 syarikat pengiklanan baru yang memberikan tawaran - dan salah satunya itu membayar dahulu untuk meletakkan skript iklan mereka di dalam blog ...best bukan?


Nasihat saya buat blogger yang mungkin cari peluang untuk blog menjana pendapatan, cuba untuk lebih kreatif dan cari lubuk anda sendiri. Kalau anda rasa platform pengiklanan semasa atau yang ada sekarang tak berapa berikan income yang anda mahukan, maka cuba pula yang lain.

Sumber: HubPages

Post a Comment

11 Comments

  1. banyak gak yer

    ReplyDelete
  2. baru saya tahu...ssetakat ini 2 atau 3 sahaja..

    ReplyDelete
    Replies
    1. Lagi lama di dalam dunia online, maka akan semakin tahu akan banyaknya peluang tersebut. In Sha Allah, nanti anda pun akan belajar juga.

      Delete
  3. terimakasih atas info yg bermanfaat ini. InshaAllah..

    ReplyDelete
  4. wah banyak nyer... thanks atas pengkongsian

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ya memang banyak platform pengiklanan untuk blogger. Pilih mana yang sesuai.

      Delete
  5. Lalu Dan singgah ...xrugi singgah sini banyak info. Thanks ya..

    ReplyDelete
    Replies
    1. Terima kasih kerana sudi singgah dan komen blog saya yang tidak seberapanya ini.

      Delete
  6. salam, bro kenapa ambil sikit je dalam blog google ads ? nak tanya lagi.. boleh tak letak banyak iklan dalam blog satu masa?

    ReplyDelete

Komen adalah tanggungjawab anda. Sebarang komen yang ditingalkan tertakluk pada Akta 588 SKMM. Komen dengan nada ilmiah, dan lakukan dengan niat yang murni. Untuk pengiklanan, boleh gunakan borang 'hubungi saya' atau looket.me/hasrulhassan.