Senarai Tabung Derma Palestin - Kelansungan kepada entri sebelum ini, saya war-warkan mengenai banner khas untuk digunakan blogger Malaysia bagi tunjukkan bantahan terhadap Israel dan SaveGaza; entri atau blog post kali ini saya ingin kongsikan saluran senarai tabung derma Palestin yang sah untuk anda semua hulurkan sumbangan. Sumbangan adalah untuk membantu rakyat Palestin dan penduduk Gaza yang kesekian kalinya dizalimi oleh tentera-tentera Zionis Israel.
savegaza prayforgaza - senarai tabung derma palestin-malaysia

Senarai Tabung Derma Palestin-Malaysia


OrganisasiNama BankNama AkaunNombor Akaun
AMAN PALESTINBank Islam12029010047880
Maybank562263010787
CIMB8600460353
Bank Muamalat12070005133717
RHB Bank21245760004907
Bank Rakyat220806195922
AQSA SYARIFMaybank Islamic551575004299
Bank Islam12092010034904
MERCY MalaysiaMaybankMERCY Humanitarian Fund562179504126
CIMBMERCY Malaysia14240006561053
RHB BankMalaysian Medical Relief Society21227300009257
MEDIA PRIMAMaybankTabung Kemanusiaan Palestin564276510331
Viva Palestina MalaysiaMaybankPertubuhan Viva Palestina Malaysia564324601324

Kepada anda yang ingin hulurkan sumbangan mana yang termampu, bolehlah melakukannya menerusi mana-mana saluran yang saya tampilkan di sini.

Sebelum anda menghulurkan sumbangan, pastikan anda periksa ia adalah akaun yang betul. Apa yang saya kongsikan ini, in Sha Allah; adalah betul dan sah setakat entri ini ditulis.

Awas Penipuan Tabung Derma Palestin

Awas. Jangan terpedaya dengan individu yang datang kepada anda mengatakan mereka wakil untuk mengutip sumbangan derma Palestin ini, kerana semua sumbangan adalah dimestikan dan hanya boleh dilakukan menerusi akaun bank yang tertera di atas.

Jika ada di kawasan dan tempat anda didatangi individu atau kumpulan tertentu, atau yang menggunakan lokasi seperti Pasar Malam, Pasar Minggu, Pekan Sehari, Bazaar Ramadhan, mahupun perkarangan masjid, sila rujuk dengan pihak berkuasa, atau paling tidak dapatkan kepastian dahulu sebelum memberikan sumbangan.
savegaza prayforgaza - senarai tabung derma palestin-malaysia

Ada berlaku penyelewengan menggunakan nama Aman Palestin yang seperti saya paparkan di entri ini - Berapa Aman Palestin Dapat Dari Derma Masyarakat

Semoga perkongsian ini bermanfaat dan boleh dimanfaatkan. Kongsikan kepada yang lain, tunjukkan bahawa anda prihatin.

#SaveGaza #DoakanGaza

Palestine - Tomorrow Will Be Free





Penafian: Gambar, artikel ataupun video yang ada di blog ini adakala berasal dari pelbagai sumber media lain. Hak Cipta sepenuhnya dipegang oleh sumber tersebut. Jika timbul masalah mengenai perkara ini, anda boleh menghubungi saya disini.

Artikel dan catatan adalah ulasan serta pendapat peribadi saya berdasarkan pengalaman dan pengetahuan. Kesilapan (jika ada) adalah khilaf saya dan mohon dimaafkan.

9 Komen

MasyaAllah, Ada juga insan hina yang mengambil kesempatan dari perkara ini...

p/s: Salam Nuzul Al-Quran 1435H buat HH sekeluarga... Bersama kita menghayati dan mengamalkan Al-Quran sebagai rujukan dan panduan dalam kehidupan kita. Semoga kita semua diberkati dan dirahmati Allah SWT agar beroleh kebahagiaan di dunia dan akhirat. InsyaAllah...

Reply

Alhamdullilah, terima kasih tuan hasrulhassan membantu compile senarai tempat utk memudahkan kita menderma dengan tanpa perlu rase was2 derma x sampai kepada saudara kita di gaza.

Reply

:) bila melibatkan duit... kezaliman terhadap sesama manusia pun buat tak nampak... semoga banyak dana yang akan disumbangkan pada anak2 Palestin.. insyaAllah...

Reply

Mari kita derma setakat yang termampu, RM1 sekalipun akan membawa perbezaan yang besar.

Reply

Perkongsian berguna dari HH, semoga dpt menarik lebih ramai lg org utk membantu saudara islam kita di Palestine

Reply

Jom sama-sama kita membantu..

Reply

Saya lakukan apa yang saya mampu lakukan

Reply

Betul tu .. Rm1 kalau banyak orang derma ikhlas .. in Sha Allah, banyak juga hasilnya.

Reply

Dan harapan saya dapatlah entri ini dikongsikan ... agar semua orang tahu dan boleh memanfaatkannya.

Reply
Peringatan: Komen adalah tanggungjawab anda. Saya tidak bertanggungjawab dengan sebarang ulasan dan komen yang anda tinggalkan. Komen berbaur lucah, provokasi perkauman serta berbentuk iklan adalah dilarang. Hubungi saya disini. andai timbul isu dan masalah.